Finnish rewrite of: “Ranking the Top 25 MLB Trade Chips For 2026-27 Offseason” MLB:n 25 suurinta kauppavalttia kaudelle 2026–27 järjestyksessä

MLB:n pudotuspelikenttään on jäljellä enää neljä joukkuetta, jotka taistelevat vuoden 2026 World Series -mestaruudesta. Liigan muut 26 seuraa ovat jo siirtäneet katseensa ensi vuoteen.

Vapaiden agenttien markkina on ohut ässä Tarik Skubalin takana, ja se voi tehdä tulevasta talvesta vilkkaan siirtomarkkinoiden osalta. Toisaalta edessä olevat CBA-neuvottelut ja odotettu lockout tekevät siitä, minkälainen talvikausi todella on, epävarmaa.

Oletettaessa, että talvi on jotain perinteisen kaltaista, olemme koonneet 25 mahdollista vaihtokappaletta, jotka saattavat liikkua. Mukana on sekä spekulatiivisia siirtoehdokkaita että pelaajia, joiden nimet ovat jo aiemmin nousseet huhupuheisiin.

Todennäköisyys, että pelaaja vaihdetaan, rajasi listan 25 nimeen. Jäljellä olevat sopimusvuodet, palkkasitoumukset ja odotettu vaikutus vuonna 2027 vaikuttivat siihen, missä kohdassa pelaajat sijoittuvat.

Sijat 25–24

25. 3B Matt Chapman, San Francisco Giants (ikä 33)

Tilastot: 84 peliä, 97 OPS+, .235/.324/.368, 26 XBH (7 HR), 2,7 WAR
Sopimus: 4 vuotta, 100,7 miljoonaa dollaria jäljellä

Rafael Devers, Willy Adames ja Jung Hoo Lee nähdään yleisesti joko saatavilla olemattomina tai liikkumattomina, mutta Chapman on se kallis kokenut pelaaja, jonka Giants voisi myydä eteenpäin. Seura voi hyödyntää viime vuoden Nolan Arenado -kauppaa eräänlaisena mallina. Chapman leikattiin elokuussa nivusen ja tyrän vuoksi, mikä päätti hänen kautensa. Hänen odotetaan kuitenkin olevan valmis ensi kauden alkuun.

24. 2B Ozzie Albies, Atlanta Braves (ikä 29)

Tilastot: 162 peliä, 87 OPS+, .237/.293/.392, 50 XBH (22 HR), 1,4 WAR
Sopimus: 7 miljoonan dollarin klubioptio vuodelle 2027

Albies on pelannut koko 10 vuoden uransa Braves-paidassa. Hänen kokoelmaansa kuuluvat 25,7 WAR, neljä All-Star-valintaa ja kaksi Silver Slugger -palkintoa. Pelaajan voimantuotto näkyi jälleen pinnalla, mutta hänen OPS+ on ollut keskinkertainen 88 ja on-base-prosentti 0,299 viimeisten kahden kauden 1 350 taktikalla. Braves voi olla valmis luopumaan hänestä osana laajempaa uudistusta.

Sijat 23–22

23. SP Griffin Jax, Tampa Bay Rays (ikä 31)

Tilastot: 34/23 G/GS, 3,53 ERA, 1,18 WHIP, 116 K, 112,1 IP, 0,7 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 5,7 miljoonaa dollaria)

Neljän kauden ajan Jax oli yksi baseballin eliittisistä setup-reliefeistä. Tampa Bayssä ensimmäisellä kokonaisella kaudellaan hän siirtyi Raysin rotaatioon. Hänet hankittiin vuoden 2025 deadline-kaupalla Taj Bradleyn vastineeksi. Hänen ERA oli 3,14, WHIP 1,11 ja strikeouteja 106 kohdalla 103,2 vuoroparissa 23 startissa. Rays myy kuitenkin usein syöttäjiä, joiden arbitraatiopalkka nousee.

22. SP Michael Wacha, Kansas City Royals (ikä 35)

Tilastot: 32 GS, 3,32 ERA, 1,11 WHIP, 158 K, 200,2 IP, 4,3 WAR
Sopimus: 1 vuosi, 14 miljoonaa dollaria jäljellä, 14 miljoonan dollarin klubioptio vuodelle 2028

Kukaan ei täyttänyt Royalsin hintapyyntöä Wachasta deadlinella. Hänet voidaan kuitenkin tarjota markkinoille aggressiivisemmin tulevana talvena, sillä hän on kohtuuhintainen kokenut startti, joka tuli All-Star-kaudelta. 14-vuotias veteraani johti AL:ää 200,2 vuoroparillaan, ja hänen 4,3 WAR on uransa paras.

Sijat 21–20

21. 2B Xavier Edwards, Miami Marlins (ikä 27)

Tilastot: 142 peliä, 108 OPS+, .280/.360/.371, 29 XBH (6 HR), 3,0 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2029 asti (vuoden 2027 arvio: 3,5 miljoonaa dollaria)

Edwards oli yksi vain 11 pelaajasta, joilla oli yli 10 prosentin kävelyprosentti ja alle 15 prosentin strikeout-prosentti. Hän löi .321 tilanteissa, joissa juoksijat olivat maalipisteasemassa. Hän varasti 21 tukikohtaa 26 yrityksestä ja pelasi vankan puolustuksen toisella tukikohdalla sen jälkeen, kun siirtyi lyöntipaikalta shortstopista kesken vuoden 2025. Marlins kuunteli tarjouksia hänestä ja shortstop Otto Lopezista deadlinella. Lopezin erittäin korkean hintapyynnön vuoksi Edwards on todennäköisempi vaihtokappale.

20. RP Trevor Megill, Milwaukee Brewers (ikä 32)

Tilastot: 63 G, 30 SV, 2,63 ERA, 0,89 WHIP, 10,1 K/9, 1,8 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 8,0 miljoonaa dollaria)

Megillin pallo kulkee kolminumeroisilla nopeuksilla, ja hänen knuckle-curvensa tuotti 46,5 prosentin whiff-prosentin. Hän oli yksi baseballin dominoivimmista closereista ja muutti 30 tallennusta 33 mahdollisuudesta. Viimeisten kolmen kauden aikana hänen ERA on 2,61, WHIP 1,00 ja K/9 10,4, ja hänellä on 81 tallennusta 161 esiintymisessä. Brewers on tunnettu siitä, että se myy closereitaan ennen kuin niiden palkat nousevat. Esimerkkeinä ovat Josh Hader ja Devin Williams.

Sijat 19–18

19. SP Shane McClanahan, Tampa Bay Rays (ikä 29)

Tilastot: 24 GS, 3,36 ERA, 1,12 WHIP, 106 K, 118,0 IP, 1,4 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 6,6 miljoonaa dollaria)

Raysilla oli vuonna 2026 vain neljä pelaajaa, joiden palkka ylitti 6 miljoonaa dollaria, ja sen palkkasumma oli liigan neljänneksi alhaisin. Siksi McClanahan on ilmeinen vaihtokappale ennen viimeistä arbitraatiovuottaan. Kaksinkertainen All-Star pelasi hyvin paluussaan kaudelta 2025, jonka hän menetti Tommy John -leikkauksen vuoksi. Hänellä on uralla 3,10 ERA, 1,11 WHIP ja 562 strikeouttia 522,2 vuoroparissa.

18. SP George Kirby, Seattle Mariners (ikä 28)

Tilastot: 30 GS, 4,33 ERA, 1,40 WHIP, 148 K, 174,2 IP, 1,4 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2028 asti (vuoden 2027 arvio: 9,8 miljoonaa dollaria)

Vaikka Mariners myi Luis Castillon palkkasitoumuksen deadlinella, on silti hyvä mahdollisuus, että se tarjoaa yhden aloittajistaan markkinoille tulevana talvena hyökkäysvahvistusten toivossa. Kirbyllä on jäljellä kaksi vuotta seuran kontrollia ja heikko vuosi 2026. Hän on kolmesta listan Mariners-startista vähiten todennäköinen lähtijä, mutta hänellä on silti merkittävä arvo.

Sijat 17–16

17. 2B Ketel Marte, Arizona Diamondbacks (ikä 32)

Tilastot: 141 peliä, 107 OPS+, .249/.316/.432, 56 XBH (22 HR), 2,5 WAR
Sopimus: 4 vuotta, 77,8 miljoonaa dollaria jäljellä, 11,5 miljoonan dollarin pelaajaoptio vuodelle 2031

Marte sai vuonna 2026 10-and-5-oikeudet, joten hän voi estää minkä tahansa kaupan. Kentän ulkopuolella oli kuitenkin riittävästi myrskyä, minkä vuoksi on syytä uskoa, että hän saattaa hakea muutosta maisemaan. Vaikka kausi oli hänen mittapuunsa mukaan heikko, hän oli silti yksi liigan parhaista hyökkäävistä toisen tukikohdan pelaajista.

16. SP Jacob deGrom, Texas Rangers (ikä 38)

Tilastot: 31 GS, 4,20 ERA, 1,14 WHIP, 201 K, 162,2 IP, 1,7 WAR
Sopimus: 1 vuosi, 37 miljoonaa dollaria jäljellä

Rangers lähestyi deGromia deadlinella pyytäen tätä luopumaan täydestä no-trade-lausekkeestaan, mutta hän kieltäytyi. Se ei tarkoita, etteikö hän voisi muuttaa kantaansa, jos seura alkaa uudistua tulevana talvena. Viimeisenä vuotenaan viisivuotisessa, 185 miljoonan dollarin sopimuksessa hänen sopimuksensa ei ole este samalla tavalla kuin vuosi tai pari sitten.

Sijat 15–14

15. SS Corey Seager, Texas Rangers (ikä 32)

Tilastot: 102 peliä, 112 OPS+, .227/.312/.424, 36 XBH (20 HR), 3,2 WAR
Sopimus: 5 vuotta, 157,5 miljoonaa dollaria jäljellä

31,5 miljoonan dollarin vuosipalkka seuraavat viisi kautta sekä pitkä loukkaantumishistoria eivät tee Seagerin siirtämisestä helppoa Rangersille. Hän on kuitenkin tähtitasoinen pelaaja terveenä, ja heikko shortstop-markkina vapaissa agenteissa siirtää painopisteen vaihtokauppoihin. Seuralle, joka ei ole valmis maksamaan kovaa hintaa esimerkiksi Zach Netosta tai Otto Lopezista, Seagerin palkan ottaminen vastaan alhaisemmalla hankintahinnalla voi olla vaihtoehto.

14. 3B Isaac Paredes, Houston Astros (ikä 27)

Tilastot: 155 peliä, 127 OPS+, .262/.360/.447, 53 XBH (25 HR), 4,0 WAR
Sopimus: 13,4 miljoonan dollarin klubioptio vuodelle 2027

Astros on mielenkiintoisessa risteyksessä. Sen startit on rakennettava uudelleen, ja vanhenevat tähdet Jose Altuve ja Carlos Correa sekä kaksi keskeistä lyöjää, Paredes ja Jeremy Peña, lähestyvät vapaita agentteja. Laajempi rakennusvaihe olisi järkevä, mutta vaikka seura vain uudistuisi, Paredes on looginen siirtoehdokas infielderien ruuhkan ja yhden jäljellä olevan kontrollivuoden vuoksi.

Sijat 13–12

13. OF Steven Kwan, Cleveland Guardians (ikä 29)

Tilastot: 151 peliä, 110 OPS+, .282/.382/.349, 27 XBH (3 HR), 5,3 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 11,3 miljoonaa dollaria)

Kwan oli Guardiansin kolmanneksi eniten palkattu pelaaja vuonna 2026, ja hänen palkkansa oli 7,725 miljoonaa dollaria. Sen ennustetaan nousevan selvästi yli 10 miljoonan dollarin ensi kaudella. Guardians toimii yhdellä baseballin alhaisimmista palkkasumista, ja Kwania on pidetty spekulatiivisena siirtoehdokkaana jo vuosia. Ennen viimeistä kontrollivuotta hänen myymisensä sopisi seuran filosofiaan. Chase DeLauterin nousu ja Jo Adellin hankinta ovat myös parantaneet kenttätilannetta Clevelandissa.

12. SP Emerson Hancock, Seattle Mariners (ikä 27)

Tilastot: 25 GS, 3,57 ERA, 1,14 WHIP, 126 K, 138,2 IP, 2,7 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2030 asti (vuoden 2027 arvio: minimipalkka)

Hancock nähtiin kauden alussa Seattlen kuudentena startina. Hän pääsi avauspäivän rotaatioon, kun Bryce Miller jäi loukkaantuneena pois. Entinen kuudes kokonaisvalinta tarttui tilaisuuteen ja teki 2,59 ERA:n 41,2 vuoroparissa ensimmäisissä seitsemässä startissaan. Sen jälkeen hän lunasti paikkansa rotaatiosta. Hänen neljä jäljellä olevaa kontrollivuottaan tekevät hänestä huomattavasti arvokkaamman kuin pinnalliset tilastot antaisivat ymmärtää.

Sijat 11–10

11. SP Reid Detmers, Los Angeles Angels (ikä 27)

Tilastot: 32 GS, 3,36 ERA, 1,04 WHIP, 211 K, 185,0 IP, 4,2 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2028 asti (vuoden 2027 arvio: 7,5 miljoonaa dollaria)

Detmers teki vahvan kauden Angelsin bullpenissä vuonna 2025, edellisen vuoden rumien 6,70 ERA:n 17 startin jälkeen. Se riitti hänelle uuteen mahdollisuuteen startaajana. Hän sijoittui American Leaguen kymmenen parhaan joukkoon strikeouteissa (211, 4.), vuoroparien määrässä (185,0, 6.) ja syöttäjien WAR:ssa (4,2, 8.). Hänen arvonsa ei välttämättä ole koskaan ollut korkeampi joukkueelle, joka tuli 100 tappion kaudelta ja on kaivannut uudistusta pitkään.

10. SP Logan Gilbert, Seattle Mariners (ikä 29)

Tilastot: 32 GS, 3,73 ERA, 1,09 WHIP, 205 K, 186,0 IP, 3,3 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 15,4 miljoonaa dollaria)

Jatkosopimusneuvottelut ovat edenneet vähän, ja vapaat agentit lähestyvät kauden 2027 jälkeen. Gilbert voi siksi olla listan kärjessä, jos Mariners päättää käyttää yhden rotaatiovaihtokappaleistaan. Viimeisten viiden kauden aikana hän on ollut yksi baseballin johdonmukaisimmista startereista. Hänellä on 3,46 ERA ja 1,05 WHIP, ja hän on keskimäärin lyönyt 192 strikeouttia ja heittänyt 180 vuoroparia kaudessa.

Sijat 9–8

9. SP Joe Ryan, Minnesota Twins (ikä 30)

Tilastot: 27 GS, 3,79 ERA, 1,16 WHIP, 159 K, 144,2 IP, 2,1 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 9,6 miljoonaa dollaria)

Twins vältti Ryanin kanssa arbitraation viime tammikuussa ja lisäsi samalla 13 miljoonan dollarin keskinäisen option vuodelle 2027. Seura käyttää lähes varmasti 100 000 dollarin irtautumismaksun kyseiseen optioon huomattavasti alhaisemman arbitraatioarvion vuoksi. Ryan voi kuitenkin päätyä jonkun muun kirjoihin, jos Twins ottaa lisää askelia kohti uudistusta. Seura piti tiukasti kiinni Byron Buxtonista ja Ryanista rakennuspalikoina viime vuonna. Heikon 29–36 toisen puoliskon ja toisen peräkkäisen tappiollisen kauden jälkeen suurempia muutoksia voi kuitenkin olla tulossa.

8. SS Jeremy Peña, Houston Astros (ikä 29)

Tilastot: 112 peliä, 124 OPS+, .277/.325/.477, 43 XBH (22 HR), 3,7 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2027 asti (vuoden 2027 arvio: 13,1 miljoonaa dollaria)

Kun Peña palkkasi Scott Borasin agentikseen kesäkuussa 2025, pitkäaikaisen jatkosopimuksen mahdollisuus ennen vapaille markkinoille pääsyä pieneni Astrosille merkittävästi. Avoin AL West sai Astrosin kuitenkin luopumaan myymisestä deadlinella. Vaikka seura pitäisi itseään kilpailijana vuonna 2027, Penän myyminen ennen kuin hänet menetetään vapaana agenttina voi silti olla pöydällä.

Sijat 7–6

7. C William Contreras, Milwaukee Brewers (ikä 28)

Tilastot: 147 peliä, 108 OPS+, .270/.341/.417, 46 XBH (18 HR), 2,9 WAR
Sopimus: 14,5 miljoonan dollarin klubioptio vuodelle 2027

Brewers on tehnyt tavaksi myydä tähtipelaajiaan, kun nämä lähestyvät vapaita agentteja. Esimerkkeinä ovat Josh Hader, Corbin Burnes, Devin Williams ja Freddy Peralta. Tämä riittää nostamaan Contrerasin vaihtokauppakeskusteluun, varsinkin jos seura pitää entistä huippuprospektia Jeferson Queroa uskottavana sisäisenä korvaajana.

6. C Shea Langeliers, Athletics (ikä 28)

Tilastot: 106 peliä, 118 OPS+, .262/.328/.474, 44 XBH (23 HR), 3,4 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2028 asti (vuoden 2027 arvio: 8,7 miljoonaa dollaria)

Langeliers aloitti vuoden 2026 All-Star-ottelun, ja hänen OPS oli .807 ja kotijuoksuja 21 tauolle tullessa. Oikean polven nivelrustojen repeämä rajoitti hänet 20 otteluun toisella puoliskolla, mutta hän palasi 13 otteluun syyskuussa osoittaakseen mahdollisille ostajille olevansa terve. Athletics on lukinnut useita nuoren hyökkäyksensä jäseniä viime vuosina, mutta Langeliers ei ole ollut heidän joukossaan. Hän voi olla se pelaaja, jonka seura myy parantaakseen yhtä baseballin heikoimmista rotaatioista.

Sijat 5–4

5. C Hunter Goodman, Colorado Rockies (ikä 27)

Tilastot: 138 peliä, 115 OPS+, .245/.310/.529, 63 XBH (41 HR), 2,6 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2029 asti (vuoden 2027 arvio: 6,2 miljoonaa dollaria)

Vain seitsemän pelaajaa koko baseballissa on lyönyt viimeisten kahden kauden aikana enemmän kotijuoksuja kuin Hunter Goodman, jolla niitä on 72. Hänen tämän vuoden 41 kotijuoksuaan olivat tasatilanteessa NL:n kolmanneksi eniten Braves-voimamies Matt Oltsonin kanssa.

Hänen tilastonsa olivat selvästi parempia vieraissa (.882 OPS, 25 HR) kuin kotona (.791 OPS, 16 HR). Kyse ei siis ole siitä, että Coors Field olisi paisuttanut tavanomaisen pelaajan lukuja. Hän on myös kehittynyt kelvolliseksi puolustajaksi kotilautasella, vaikka hänen lyöntinsä määrittää aina hänen arvonsa.

Neljännen peräkkäisen 100 tappion kauden jälkeen Rockies tutkii kaikki keinot parantua, eikä mikään ole pois pöydältä. Hintapyyntö tulee olemaan korkea hänen jäljellä olevan kontrollinsa vuoksi, mutta hän voi olla markkinoiden vaikuttavin voimalyöjä.

4. SS Zach Neto, Los Angeles Angels (ikä 25)

Tilastot: 157 peliä, 118 OPS+, .239/.330/.436, 63 XBH (27 HR), 5,2 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2029 asti (vuoden 2027 arvio: 9,8 miljoonaa dollaria)

Kolmena peräkkäisenä kautena Neto on lyönyt 20 kotijuoksua, varastanut 20 tukikohtaa ja kerännyt 5,0 WAR:n. Hänestä on kehittynyt yksi baseballin parhaista kaikkiin suuntiin pelaavista shortstopeista, mutta hän saa harvoin huomiota, jota ansaitsisi. Syy on se, että hän pelaa seurassa, jolla on takanaan 11 peräkkäistä tappiollista kautta.

Angels otti askeleen kohti uudistumista deadlinella myymällä kontrolloitavia pelaajia, muun muassa José Soriano, Jo Adell ja Ryan Zeferjahn. Se piti kuitenkin kaksi arvokkainta vaihtokappalettaan, Netan ja vasenkätisen Reid Detmersin.

Seuran asema ikuisena kilpailijana ja uusi halukkuus myydä kontrolloitavia pelaajia tekevät Netasta yhden talven eniten puhutuista siirtoehdokkaista.

Sijat 3–2

3. RP Mason Miller, San Diego Padres (ikä 28)

Tilastot: 66 G, 38 SV, 1,67 ERA, 0,90 WHIP, 16,6 K/9, 3,1 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2029 asti (vuoden 2027 arvio: 8,1 miljoonaa dollaria)

Padres oli vuoden 2026 trade deadlinea edeltävästi ostajien ja myyjien välissä. Mason Milleriä mainittiin yhtenä niistä parhaista pelaajista, jotka voisivat lähteä ennen kuin Padres päätti ostaa ja hankki Casey Mizen ja Robbie Rayn.

Adrián Morejónin ja Jason Adamin mahdollinen lähtö vapaina agentteina saa Padresin olemaan haluton myymään All-Star-closeriaan. Miller on kuitenkin niin arvokas, että seura tekisi tyhmästi, jos ei edes kuuntelisi tarjouksia.

Padres sai hänet irti Athleticsista eliittitason prospektin Leo De Vriesin hinnalla. Jos vastaava tarjous tulee pöytään tai joukkue on valmis luopumaan kontrolloitavasta startista, Miller voi lähteä jälleen.

2. SS CJ Abrams, Washington Nationals (ikä 26)

Tilastot: 152 peliä, 127 OPS+, .261/.336/.497, 67 XBH (33 HR), 5,1 WAR
Sopimus: Arbitraatio vuoteen 2028 asti (vuoden 2027 arvio: 10,2 miljoonaa dollaria)

Nationals sijoittui liigan kärkeen juoksuissa (821, 3.), kotijuoksuissa (210, 6.) ja OPS:ssä (.744, 3.), ja CJ Abramsin läpimurtokausi nosti näitä lukuja merkittävästi.

Vuonna 2025 hänen OPS+ oli 109, ja hän löi 19 kotijuoksua ja varasti 31 tukikohtaa. Tänä vuonna hän otti uran ensimmäisen 30/30-kauden ja löi 106 RBI:tä, mikä sijoitti hänet NL:n neljänneksi.

Nationals myi startti MacKenzie Goren viime talvena, kun se yritti yhä rakentaa paluuta kilpailijaksi. Seura voi tehdä saman Abramsille, jos oikea lahjakkuuspaketti parantaa sen pitkän aikavälin näkymiä tarpeeksi perustellakseen kalliin tähden myymisen.

Sija 1

1. OF Ronald Acuña Jr., Atlanta Braves (ikä 28)

Tilastot: 107 peliä, 118 OPS+, .255/.345/.451, 39 XBH (20 HR), 1,9 WAR
Sopimus: 17 miljoonan dollarin klubioptio vuosille 2027 ja 2028

Ronald Acuña Jr. kuuli buuauksia, kun hän teki maajyrän seitsemännen vuoroparin lopuksi NLDS:n neljännessä ottelussa. Hän jätti juoksijan toiselle tukikohdalle ja nosti pudotuspelilinjansa lukemiin 3-for-24 ilman yhtään RBI:tä.

Onko se hänen viimeinen lyöntivuoronsa Braves-paidassa?

Vuoden 2023 NL:n MVP ja joukkueen kasvo kausi 2026 oli hyvä, muttei loistava. Heti eliminoinnin jälkeen hän poisti Bravesin Instagram-tililtään, mikä ruokki spekulaatioita erosta tulevana talvena.

Kaksi kohtuullista 17 miljoonan dollarin klubioptiota seuraaville kahdelle kaudelle lisäävät hänen sopimuksensa arvoa, toisin kuin joillakin muilla tämän listan pelaajilla. Hintapyyntö on huikea, mutta tuotto voi olla yksi lajin kymmenestä parhaasta pelaajasta, jos hän löytää huippuvireensä takaisin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *